Kosmeetik

KOSMEETIKU ERIALA
 
Järgmine kursus - 08.09.2016.a.
 
Kosmeetiku eriala mahuka õppekava on välja töötanud Iluakadeemia õpetajad. Kursus hõlmab ka spetsialiseerumist kosmeetiku, kosmeetik-konsultandi, estetisti või aparaatse kosmeetika erialadele. 
Õppekava väljatöötamisel on silmas peetud neid kursustel osalejaid, kes soovivad saada uusi kvaliteetteadmisi, omandada huvitavat ja nõutud elukutset ning teha edukat karjääri kosmeetikavaldkonnas. Kosmeetiku elukutse aluseks on ulatuslikud meditsiinialased teadmised, mis on vajalikud ka täienduskoolitusteks ja kvalifikatsiooni edasiseks tõstmiseks.     
Kursuse meditsiinilist osa loeb Iluakadeemias meditsiiniteaduste doktor Anatoli Püretski, kellel on pikaajaline õpetamiskogemus. Dr Püretski on kosmeetika eriala õpilastele välja töötanud kaks spetsiaalset kursust. 
Praktikatunnid toimuvad nüüdisaegsele kosmeetikasalongile võimalikult lähedastes tingimustes. Esimeses etapis harjutavad õpilased paarides üksteise peal, seejärel algab töö õppesalongi klientidega. Siinsamas õppesalongis, vahetus kontaktis klientidega, omandatakse professionaalse suhtlemise põhitõed. 
Kursuse maksumus hõlmab kõike vajalikku nii teoreetiliste teadmiste kui praktiliste oskuste omandamiseks: igapäevased professionaalsed ja ühekordsed töövahendid, aparatuur, profitooted sellistelt tundud firmadelt nagu Adina, Académie, Anesi, Anna Lotan, näitlikud õppevahendid, desinfektandid, õppematerjalid, eksamitasu. 
Kellele? Kursus on mõeldud olenemata vanusest nii meditsiiniharidusega inimestele kui neile, kel on põhi-, kesk-, keskeri- või kõrgharidus ja kellel on soov omandada kosmeetiku eriala. Kursus sobib ka juba praktiseerivatele kosmeetikutele, kes soovivad end oma erialal täiendada. Oleme mõelnud nii neile, kes alustavad õpinguid nullist (BAASKURSUS – I ja II osad) kui neile, kes soovivad tõsta oma kvalifikatsiooni (EDASIJÕUDNUD – III osa). Eelteadmised või spetsiaalne ettevalmistus ei ole vajalik. Meditsiinikoolide ja - kõrgkoolide lõpetanud saavad teoreetiliste ainete arvestused ja eksamid üle kanda.
 
Kursuse eesmärk on pakkuda nüüdisaegseid erialaseid teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi. Õppekava on jaotatud kolmeks semestriks, iga semester kestab 4 kuud.
Kestus 1168  tundi  (12 kuud). 
 
I osa – teooriaõpe ja praktiline algkoolitus: meditsiin ja praktiline bioloogia  (vaata/loe vastavate kursuste kohta). Õppetöö hõlmab loenguid, iseseisvat ja rühmatööd. Massaaživõtete harjutamine mulaažidel, hiljem üksteise peal.
II osa – saadud teadmiste ja praktiliste oskuste kasutamine töös õppesalongi klientidega: näopuhastus, lihtsamad kosmeetilised hooldused, massaaž (kosmeetiline ja Jacquet’ massaaž), maskid.   Teooria ja praktika testid/arvestused.
III osa – süvendatud teooria ja praktika, ettevalmistus eksamiks. Täiendavad loengud. Iseseisev praktika õppesalongis — klientide teenindamine: individuaalse hooldusprogrammi koostamine kliendile, erihooldused sõltuvalt naha seisundist, lümfi- või plastikamassaaž, maskid. Lõpueksam. 
Kool tagab järgmised oskused:
 • Täielik naha visuaalne ja ekspressdiagnoosimine, võttes arvesse kliendi nahatüüpi ja seisukorda.
 • Kosmeetikatoodete retseptuuri analüüsimine kosmeetiliste preparaatide sobivuse seisukohast kliendi nahatüübiga jms.
 • Näo, silmalaugude ja kaela hügieenilist ja ravi/profülaktilist nahahooldust puudutavate konsultatsioonide läbiviimine. 
 • Meigieemaldus ning nahakoorimine abrasiivsete, AHA-happeid sisaldavate ja ensüümkoorijatega.
 • Kulmude ja ripsmete värvimine. Kulmude korrigeerimine.
 • Neli erinevat massaaži: kosmeetiline, Jacquet’, plastika- ning lümfimassaaž näole, kaelale ja dekolteepiirkonnale, võttes arvesse kliendi eripära ning probleeme. 
 • Mehaaniline, manuaalne ja atraumaatiline näopuhastus nüüdisaegsete kosmeetivahenditega.
 • Külmad ja soojad kompressid.
 • Töö emulsioon-, kollageen-, geel-, termoplastiliste, kuivade antiseptiliste ja plastifitseeruvate alginaatmaskidega.  
 • Jalgade, käte, näo ja kaenlaaluse piirkonna depilatsioon; töö erinevate vahadega.
 • Naha ultrahelikoorimine, desinkrustatsioon ja süvapuhastus eraldi ja koos teiste puhastavate või raviprotseduuridega. 
 • Kliendi esmane vaatlus ja hindamine ning kompleksprogrammi koostamine, lähtudes kliendi naha vajadustest lähtuvalt. 
 • Darsonvalisatsioon, krüomassaaž, parafiinmaskid.
Õppejõud: Anatoli Püretski, Jelena Tšugai, Svetlana Laugason
Kursuse maksumu(hinnale lisandub käibemaks) 2160 EUR või 180 EUR kuus. Igakuised osamaksed lepingu ja graafiku alusel. Täiendavaid makseid Iluakadeemias ei küsita! Tulumaksutagastus.
 
Vastuvõtutingimused
- Isikut tõendava dokumendi alusel kohapeal sõlmitud leping.
- Tervisetõend.
Kooli lõpetamise eeltingimused
- Õppekava läbimine täies mahus.
- Kõikide testide ja eksamite edukas sooritamine. 
 
Lisanõuded ja soodustused. Tasuta konsultatsioonid õppeajal ja pärast lõpetamist. Kõik profitooted kooli poest õpilastele 10%, lõpetajatele 5% soodsamalt. Parima tulemuse nimel on õpilased kohustatud iseseisvalt töötama ka koolivabadel pävadel. Iluakadeemia võimaldab piiramatult praktikatunde, õppesalong on õpilaste käsutuses tasuta. Iluakadeemia väljastab kursuse edukat läbimist  tõendava tunnistuse. Lisatasu eest on võimalik saada ingliskeelne tunnistus, mida aktsepteeritakse kõikjal Euroopas ning inglise keelt kõnelevates riikides.